Wygrywamy z Akademią BM Stal Ostrów - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Doral
Dziś jest: środa, 8.05.2024 | Imieniny obchodzą: Stanisław, Eryk, Liza

« powrót Wygrywamy z Akademią BM Stal Ostrów

Wygrywamy z Akademią BM Stal Ostrów

13.02.2023 9:33 Po słabszej części sezonu nastąpiło przełamanie. W meczu XXI kolejki nasza drużyna pokonała Orlen Akademia BM Stal Ostrów Wlk. 94 :69.

Spotkania lepiej rozpoczęli goście, ich dobra dyspozycja na dystansie pozwoliła skończyć pierwszą część meczu z 7 pkt. zaliczką. W drugiej kwarcie nasz zespół zwarł szeregi, dużo lepiej bronił i skuteczniej atakował. Dominacja po obu stronach parkietu pozwoliła odrobić straty i schodzić na dużą przerwę z 18 pkt. przewagą. Trzecia część meczu toczyła się pod naszą kontrolą, dzeiki skutecznej grze w końcówce ostrowianom udało się utrzymać straty. W ostatniej kwarcie nasz zespół systematycznie powiększał przewagą, która w momentami wynosiła ponad 30 pkt.. Ostatecznie goście w samej końcówce zniwelowali przewagę do 25 oczek. Mimo mocno okrojonego składu nasz zespół pokazał charakter, a od drugiej kwarty imponował zaangażowaniem. Wszystkim zawodnikom należą się słowa uznania. Na uwagę zasługuje świetna  postawa kapitana drużyny M. Weissa który skutecznie punktował, zbierał, asystował i przerywał akcje przeciwnika (eval 33) . Mecz sezonu w wykonaniu M. Podejki 22 pkt. i naszego wychowanka  A. Paszyńskiego 15 pkt..

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Orlen Akademia BM Stal Ostrów Wlk. 94:69 (17:24, 36:11, 17:17, 24:17)

Punktowali : Podejko 22 (1x3), Ptaszyński 15, Weiss 13(1x3), Niziński 12, Makarczuk 10(1x3), Kaczuga 9(1x3), Rzechtalski 9(1x3), Tkaczyk 4, Wojciechowski DNP, Bernecki DNP .